Звернення киян до влади міста

Автор: , Рубрики: Город
23Август
2011

Голові Київської Міської Державної Адміністрації

Попову О. П.

ЗАПРОШЕННЯ ДО ВІДКРИТОГО ДІАЛОГУ

із представниками громади Києва, діячами культури, журналістами, експертами, представниками інтелектуальної сфери, громадянами України

 

Шановний Олександре Павловичу!

Звертаємося до Вас з приводу процесу публічного обговорення Стратегії Розвитку Києва до 2025 року, проект якої було опубліковано на офіційному сайті КМДА 31 травня 2011 року.

Початок роботи над Стратегією, яка має на меті створення комплексної платформи для поступового перетворення столиці на сучасне місто із високими стандартами життя та сприятливими умовами для розвитку конкурентної економіки, безумовно є важливим кроком.

Наразі презентований Проект Стратегії отримав широкий суспільний резонанс та стимулював початок громадської дискусії щодо майбутнього Києва в конструктивному напрямку. Багато із запланованого розробниками Проекту Стратегії відображає прагнення громади перетворити Київ на конкурентне та комфортне місто світового масштабу із унікальними рисами.

На жаль, автори та розробники надали мало часу на громадське обговорення цього важливого для розвитку міста документу. Крім того, час обговорення збігся із періодом відпочинку більшості киян. Онлайн та телефонний зворотній зв’язок з мешканцями міста, кількість та формат публічних обговорень, які проводяться протягом літніх місяців, на нашу думку є недостатніми. Існуючі канали спілкування дають можливість реагувати на дуже конкретні «щоденні» потреби городян, однак не дозволяють експертній громаді Києва проводити відкритий діалог із командою розробників щодо системних недоліків документу.

Ми віримо, що Київ гідний отримати більш конкретний та амбітний «путівник» розвитку на найближчі 15 років. Тому ми пропонуємо дещо змінити динаміку і формат громадського обговорення Проекту Стратегії, для того щоб повною мірою врахувати побажання громади міста, зокрема думку експертних громадських об’єднань. Ми вважаємо, що це може покласти початок довгостроковому партнерства між владою та громадою міста на етапі реалізації Стратегії.

Зокрема ми пропонуємо:

-       організувати Відкриті Форуми для обговорення стратегії, під час якого не влада міста, а громада буде відігравати роль лідера – визначати формат заходу, перелік доповідачів та дискусантів, організовувати дискусію у залі та у соціальних мережах;

-       провести цикл більш масштабних однак конкретних, тематичних громадських та професійних обговорень в контексті схеми «бачення-місія-бренд-стратегія-генплан-операційні програми» з метою визначення більш амбітних цілей Стратегії;

-       залучити до публічної дискусії ширше коло відомих фахівців та громадських діячів, які здатні запропонувати конкретні проекти (в тому числі інвестиційні) за кожним із пріоритетів Стратегії, зокрема у сфері туризму, містобудування та архітектури, медицини, освіти і науки, культури, бізнес-середовища, іміджу та бренду та ін.;

-       продовжити термін обговорення та фіналізації тексту «Стратегії Розвитку Києва до 2025 року» до 31 жовтня 2011 року.

Проведення вищезгаданих заходів має стати підґрунтям для появи вдосконаленого стратегічного документу, який:

-       враховуватиме потреби різних партнерів — громади міста, представників вітчизняного  та закордонного бізнесу, науки, освіти, культури, туристів та ін.;

-       відповідатиме світовим стандартам і трендаму сфері конкурентного і сталого розвитку міст;

-       згуртує громаду Києванавколо обраних пріоритетіврозвитку міста та допоможе створити дієвий механізм участі громади у реалізації та моніторингу ефективності Стратегії протягом наступних 15-ти років;

-       акцентуватиме увагу на стратегічних перевагах та амбіціях міста в контексті глобальної економічної системи, в якій Київ має зайняти гідне місце.

Наша ініціативна група готова брати активну участь в організації процесу публічного обговорення проекту Стратегії Розвитку Києва до 2025 року, сприяти залученню лідерів громадськості, а також виступити модератором Відкритого Форуму та інших публічних заходів у вересні-жовтні 2011 р.

У «Додатку 1» до цього листа ви знайдете підбірку заяв та коментарів представників експертної громади Києва стосовно змісту та процесу впровадження Стратегії Розвитку Києва до 2025 року, а також у «Додатку 2» теми для обговорення в рамках Відкритих Форумів із киянами. Ми сподіваємося вони продемонструють наш рівень зацікавленості та бажання співпраці із владою.

Саме зараз, коли стосунки влади і суспільства є дещо напруженими і подекуди викликають незадоволення у громади Києва, надзвичайно важливо організувати конструктивний Відкритий Діалог із лідерами громадської думки. Ми щиро сподіваємося на Ваше бажання піти на зустріч закликам активних кіл громади Києва та перетворити процес розробки та впровадження Стратегії Києва на дійсно продуктивну і двосторонню співпрацю громади та влади.

З повагою,

Мрінська Ольга

Колесніков Костянтин

Помазан Роман

Жданова Тетяна

Валенса Ганна

Пєстєрніков Євген

Пекар Валерій

 

 

 

 

Додаток 1. Зворотній зв’язок киян до «Проекту Стратегії розвитку Києва до 2025 року»

«Стратегия развития Киева до 2025 года» подготовлена профессионально и отвечает на многие проблемные вопросы сегодняшнего дня. Но есть три пункта, на которые нет ответа:

 1. 1. Непонятно «лицо» Киева. На чём акцент? В чём смысл жить в Киеве? Что уникального даёт Киев Миру?…
 2. 2. Насколько киевляне будут счастливы, живя в новом Киеве? Вопрос не риторический. На этой неделе Генеральная ассамблея ООН приняла юридически не обязывающую резолюцию, согласно которой счастье должно стать «показателем развития страны». Предлагаю подумать, как применить это знание для Киева.
 3. 3. Как организована жизнь киевлян в собственных многоквартирных домах? Кто, как и за какое время до 2025 г. берёт на себя ответственность эффективного управления жилым фондом, его обслуживанием и придомовыми территориями?

Возникшие вопросы требуют дополнительного обсуждения, принятия решений и дополнений к «Стратегии развития».

Владимир Чеповой
www.chepovoy.com

 

«Якщо влада зацікавлена у сильній стратегії для міста — вона має бути зацікавлена у залученні до розробки сильних і креативних городян»

Ярослав Ведмідь, піарник, подорожувальник, сноубордер

«Мне понравилась стратегия Киева. Хорошо описано, толковый анализ. Это основа, фокус. Без неё нет понимания, что делать, куда и как идти. Но написать – это 2%. Теперь – вопрос реализации. Это самый больной вопрос в нашей стране, упирающийся в первую очередь в кадры. Кто и каким образом будет реализовывать стратегию? Возможно, стоит перенять позитивный опыт Грузии в этом вопросе.

Как говорил один нобелевский лауреат «Не важно, хорошая стратегия или плохая. Надо, чтобы в неё поверили». Надо привлечь к реализации стратегии самых активных киевлян. Их всего 2-3%, но найдите способ заинтересовать их, и они свернут горы».

Ваче Давтян, «Промкабель-электрика»

 

«Проект Стратегії Розвитку Києва до 2025 за формою та суттю є позитивним, однак має декілька системних недоліків. По-перше у ньому громада Києва є стороннім спостерігачем або пасивним «об’єктом» дій влади. Натомість вона має стати рівним партнером у реалізації. По-друге не слід покладатися лише на великих інвесторів – у Києві є тисячі МСП, які готові вкладати гроші та інтелект у розвиток столиці. По-третє, пріоритети стратегії неамбітні і реакційні, бо екстраполюються тенденції розвитку минулих років до 2025 р. Вона має бути проактивною, визначати дійсно амбітні цілі і пропонувати системний план реалізації та ресурсного забезпечення.  По-четверте, структура реалізації стратегії має проблему із «логічним» ланцюгом. Цілі і сильні сторони не знаходять свого втілення у завданнях і діях. Це зокрема стосується інтелектуального потенціалу столиці. Більш розгорнуті коментарі можна прочитати тут

Ольга Мрінська, дослідник, консультант, блогер

 

 

 

«Я прочитав перші 6 сторінок і не побачив участі людей у розвитку міста. Напрямки розвитку прийнятні, декларації зрозумілі. Але це все – не для людей, а для інвесторів написано… Треба додати щось типу «Проведення щоквартальних зустрічей з активно діючими громадськими об’єднаннями».

Юрій Пивоваренко, «Зробимо Київ чистим», “Greencubator”

 

«Я рада, что у Киева будет стратегия. Но нам нужно более вдохновляющее Видение. Вы же были в Европе, в Москве, Питере, и понимаете, как безнадежно мы отстали в экономике, инновациях и даже туризме. Пока Киеву еще есть чем привлекать, надо действовать. Бизнес-инкубаторы  – это хорошо, но у нас недостаточно развит предпринимательский дух. Поддержите молодых предпринимателей – эти инициативы уже есть – это TEDx, HUB. Музеи – хорошо. Но кто в них будет ходить? Давайте поддержим «ГогольФест» и таких как Троицкий – они приведут туристов и людей в музеи и создадут новые культурные проекты. Давайте инвестировать в культуру общения, в молодежь, которая через 15 лет и будет определять лицо города; в уважение к бизнесу; в культуру сервиса, в чистоту улиц, наконец. Все это реально -  мы, киевляне, это умеем! Главное – УМОУСТРОЕНИЕ горожан. Работать с этим гораздо сложнее, чем строить, но на порядки дешевле и эффективнее. Подробнее здесь»

Татьяна Жданова, «ВикиСитиНомика» (проект «Бренд города – дело горожан»)

На мою думку, стратегія розвитку Києва має базуватися на більш ретельних дослідженнях існуючої ситуації та потенціальних можливостей за допомогою не тільки SWOT, але й PEST, EPISTEL, які враховують оцінку екології та економіки. Структура Стратегії має спочатку описувати аналітичні дані — й тільки потім кроки вирішення проблем, а не навпаки. Вирішення проблем має бути зосередженим на трьох основних трендах: КИЇВ — СТАЛЕ МІСТО, КИЇВ — ПРИВАБЛИВЕ МІСТО, КИЇВ — ЗРУЧНЕ МІСТО. Програми мають базуватися на вже втілених рішеннях в інших містах та сталих рішеннях. Стратегія має бути вектором розвитку й бути розрахована на більш ніж 13 років. До того ж Стратегія має передбачати розвиток  Київської агломерації, й навіть конурбації. Поліцентрична агломерація має призвести до адміністративно-територіального втілення Столичного округу, поділеного на міста — центри діяльності (50-150 тис. чол.) та громади (3 — 10 тис. чол.). Детально: http://bablowsky.com/ru_index.html?page=page_ru/pro_37.html; http://www.slideshare.net/RomanPomazan/kyiv-strategy-mark.

Архітектор-урбаніст Роман Помазан

«Чем Киев отличается в лучшую сторону от других городов/столиц? Город имеет обширную зеленую зону вдоль Днепра. Это преимущество должно лечь в основу формирования стратегии столицы. Представленные городской властью стратегические инициативы требуют не «длительных сроков и многомиллионных инвестиций», а инновационного подхода. Киев должен развиваться по принципам устойчивого развития территорий, чтобы быть комфортным и выгодным для жителей, туристов и бизнеса, учась на лучших мировых примерах развития городов (более подробно о моих комментариях здесь и здесь)».

 

Константин Колесников, маркетолог

Додаток 2.  Теми для обговорення в рамках Відкритих Форумів з киянами

 1. Бачення майбутнього розвитку Києва. Цінності киян в контексті Стратегії.
 2. Глобальний контекст: сучасні підходи до розвитку і планування міст у світі. Чим цей досвід може бути корисним для Києва.
 3. Місто для життя: якість житла і публічного простору. Як зробити життя у місті комфортним для сімей із дітьми, молоді, пенсіонерів та людей із вадами розвитку.
 4. Київ культурний, а не Київ музейний. Як створити у місті середовище, яке б стимулювало відкриту культуру спілкування, креативності та естетики.
 5. Якість життя у місті: допоможи собі сам. Чому важлива зміна поведінки громади по відношенню до власного здоров’я та навколишнього середовища. Як разом покращити рівень розвитку медицини та екологічних програм.
 6. Kyiv Ltd: що може зробити місто для бізнесу і що може бізнес зробити для міста
 7. Київ інноваційний: як підтримати розвиток освіти, науки та досліджень щоби вони стали потужними ресурсами розвитку міста
 8. Соціальний капітал Києва: як його оцінити і використати. Моделі співпраці із недержавними і волонтерськими організаціями, шляхи стимулювання доброчинності та самоорганізації населення у різних сферах життя міста
 9. Welcome to Kyiv. Як змінити місто, щоби воно стало дійсно привабливим туристичним центром для українців та іноземців.
 10. Бренд Києва. Як слід організувати процес маркетингу міста щоби досягти ефекту «впізнаваємості» у міжнародному масштабі.

Эта статья перенесена со старого ресурса ВкиСитиНомики. Оригинал с комментариями здесь

Мы разрешаем использовать контент этого сайта, при указании ссылки, в качестве первоисточника.

Комментарии к статье

 1. 1-1

  85605815123856237703766462956576068388877874191654356751051019860427099114485375836487417376789875895195675431741743531
  hogan online http://www.centromedicopiumazzo.it/hogandonna.html

 2. 1-2

  Звернення киян до влади міста — Викиситиномика
  [url=http://www.g7jp4mq3o4x99864h2w6h7n1iok93u0ks.org/]uhcklyqimf[/url]
  hcklyqimf http://www.g7jp4mq3o4x99864h2w6h7n1iok93u0ks.org/
  ahcklyqimf

 3. 1-3

  Les répliques Christian Louboutin scènes PayPal Dexter nouvelle victime étaient bon mais pas génial et les autres scénarios étaient juste de remplissage. C’est dur christian louboutin sneakers louis femmes se soucier des couples mariés relevés bancaires sur un spectacle comme celui-ci. Quelques points forts eu quelques moments drôles christian louboutin chaussures de mariée réplique avec Masuka et Debra lui mettre en place pour plus de misère.
  derbies louboutin

 4. 1-4

  This kind of sheepskin boots from 1910 began to be able to grow to be popular among the actual shearers, sheep shearers, who take off from a small piece of sheepskin, after pruning, to be able to wrap their feet, they call this kind of shoe is actually ugly boots.

 5. 1-5

  This particular sheepskin boots from 1910 began to turn out to be popular among the particular shearers, sheep shearers, who take off from a new small piece of sheepskin, after pruning, to wrap their feet, they call this shoe is ugly boots.
  ugg australia label http://ip-cobaric.iclichosting.com/images/logs.aspx?ugg2953.html
  ugg australia label

 6. 1-6

  This specific sheepskin boots from 1910 began to be able to become popular among the actual shearers, sheep shearers, who take off from a new small piece of sheepskin, after pruning, to be able to wrap their feet, they call this particular shoe can be ugly boots.
  ugg australia au http://ip-cobaric.iclichosting.com/images/logs.aspx?ugg1953.html
  ugg australia au

 7. 1-7

  This kind of sheepskin boots from 1910 began in order to become popular among your shearers, sheep shearers, who take off from the small piece of sheepskin, after pruning, in order to wrap their feet, they call this specific shoe will be ugly boots.

 8. 1-8

  This sheepskin boots from 1910 began to turn into popular among the shearers, sheep shearers, who take off from a small piece of sheepskin, after pruning, to wrap their feet, they call this shoe can be ugly boots.
  ugg

 9. 1-9

  Howdy! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?

 10. 1-10

  You should take part in a contest for among the very best blogs on the web. I will suggest this web site!
  etoile isabel marant

 11. 1-11

  I’m impressed, I have to say. Really rarely do I encounter a blog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you’ve hit the nail on the head. Your concept is outstanding; the concern is some thing that not sufficient folks are speaking intelligently about. I am fairly pleased that I stumbled across this in my search for something relating to this.
  swiss watches

 12. 1-12

  Genuine UGG boots price is really high, but their work is more reasonable, for the actual protection of the actual foot is reasonably satisfactory. Along with cheap imitations exist more problems.
  ugg

 13. 1-13

  Genuine UGG boots price can be really high, nevertheless their work can be more reasonable, for the actual protection of the actual foot can be relatively satisfactory. Along with cheap imitations exist more problems.
  ugg

 14. 1-14

  Genuine UGG boots price can be very high, but their work can be more reasonable, for the protection of the foot can be relatively satisfactory. As well as cheap imitations exist more problems.
  ugg

 15. 1-15

  Hi there I am so glad I found your site, I really found you by error, while I was researching on Google for something else, Anyhow I am here now and would just like to say cheers for a marvelous post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the moment but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the excellent work.

 16. 1-16

  Superb Post.thanks for share..more wait ..
  etoile isabel marant

 17. 1-17

  For you to UGG, AUKOALA some other brands of high-heeled snow boots this specific year launched series, breaking snow boots can be «flat with the» inherent pattern high heels will become this specific year’s fashion focus.
  ugg

 18. 1-18

  In order to UGG, AUKOALA various other brands of high-heeled snow boots this particular year launched series, breaking snow boots is «flat along with the» inherent pattern high heels will become this particular year’s fashion focus.
  ugg

 19. 1-19

  To UGG, AUKOALA additional brands of high-heeled snow boots this year launched series, breaking snow boots can be «flat using the» inherent pattern high heels will always be this year’s fashion focus.
  ugg byron http://lydadesigns.com/ugg25886.html
  ugg byron

 20. 1-20

  Nice post. I learn some thing much more difficult on unique blogs everyday. It will generally be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I’d prefer to make use of some with the content on my blog whether or not you don’t mind. Natually I’ll provide you with a link on your web blog. Thanks for sharing.
  jordan shoes

 21.  
 1.  
У вас есть мнение? Оставьте свой комментарий: