Форсайт для индустрии гостеприимства Украины: выдержки из отчета

Автор: , Рубрики: Будущее
21Июль
2013

picture-7758Форсайт  «Індустрія гостинності 2022: найгостинніша країна Європи» перейшов свій екватор: вже готова чернетка фінального звіту, і наразі вона розіслана для критики та зауважень численним експертам. Експертами виступають як провідні гравці індустрії гостинності, так і зовнішні фахівці: економісти, соціологи, культурологи тощо. У серпні всі отримані коментарі будуть інтегровані у фінальний звіт, і 10 вересня відбудеться заключна робоча сесія форсайту, на якій лідери галузі спільно опрацюють найгостріші аспекти, що залишилися поза увагою на попередніх сесіях. Метою форсайту є не лише прогнозування сценаріїв майбутнього, але й вироблення стратегічних ідей та ініціатив, які об’єднають галузь у спільній дії задля досягнення мети перетворити Україну на найгостиннішу країну Європи. Організатор форсайту — Клуб готельєрів та рестораторів HOTELIERO.

Пропонуємо вашій увазі фрагмент чернетки підсумкового звіту.

2.1. Поняття індустрії гостинності

Цільова настанова форсайту — «Україна — найгостинніша країна Європи» — автоматично вимагає від нас, учасників форсайту, визначитися з тим, що ми розуміємо під «гостинністю» і які сенси ми вкладаємо в поняття «індустрії гостинності». Незважаючи на те, що світовий досвід пропонує нам велику кількість тлумачень «індустрії гостинності», ми спробуємо сформулювати те визначення, яке найповніше відповідає цілям цього форсайту.


Нагадаємо собі, що поняття «індустрія» походить від латинського слова industria, яке означає «старанність, цілеспрямована діяльність». У сучасному тлумаченні під «індустрією» розуміють сферу економічної діяльності, що включає в себе виробництво і збут товарів якогось виду, а також споживчу аудиторію і сполучені сектори економіки.
Видається складнішим точно визначити поняття «гостинність». Адже для того, щоб «гостинність» відбулась, повинні проявитись дві сутності — сутність «хазяїна» (приймаюча сторона) і сутність «гостя». З погляду «гостя» гостинність — це якісна характеристика (оцінка) всіх дій приймаючої сторони щодо потреб та інтересів гостя. З погляду «хазяїна», гостинність — це його власне прагнення якнайповніше задовольнити бажання та інтереси гостя таким чином, щоб гість пережив позитивні емоції та зберіг найприємніші враження у своїй пам’яті.

Таким чином, стає очевидним, що гостинність проявляється в діях, вчинках хазяїна території, а фіксується та «оживає» у свідомості гостя як ступінь емоційного задоволення своїх бажань і потреб в момент перебування в гостях.

Об’єднуючи вищесказане, ми визначаємо «індустрію гостинності» наступним чином:

Індустрія гостинності — цілеспрямована діяльність приймаючої сторони з надання комплексу послуг, які оптимально задовольняють потреби і бажання гостей і відповідають або перевищують рівень їх очікуваннь.

Важливо відзначити, що в рамках індустрії гостинності робиться акцент на принципових якісних показниках: а) приріст економічної рентабельності діяльності приймаючої сторони; б) приріст індексу емоційної задоволеності гостя.

Наведемо висловлювання відомого авторитета в темі керування індустрією гостинності Роберта А. Браймера, який сказав: «…індустрія гостинності є збірним поняттям для численних і різноманітних форм підприємництва, які спеціалізуються на ринку послуг, пов’язаних з прийомом і обслуговуванням гостей… Не існує переліку, який би охоплював абсолютно всі види діяльності в цій галузі. Разом із тим можна виділити основні напрямки: громадське харчування, розміщення, перевезення і відпочинок (рекреація)… Причому принцип гостинності об’єднує всі ці сфери в єдине ціле, являючи собою їхній спільний детермінант».

У цьому висловлюванні А. Браймера ми звернемо Вашу увагу на слова «…принцип гостинності об’єднує всі ці сфери в єдине ціле, являючи собою їхній спільний детермінант». Ці слова вкрай важливі для того, щоб чітко визначити одну з цілей цього форсайту: знайти (або виробити) ті принципи української гостинності, які зможуть стати об’єднуючими для всіх підприємств галузі гостинності України, тим самим досягнувши узгодженої трансляції нашим гостям аутентичних рис української гостинності.

2.2. Структура індустрії гостинності

Традиційно до структури гостинності відносять:

 • розміщення, надання житла;
 • переміщення, транспортні засоби;
 • харчування (кафе, ресторани);
 • розваги клубного формату (клуби, паби, казино);
 • розважальні заходи (культурні події, фестивалі та ін.).

Розглядаючи індустрію гостинності як кластер за М. Портером, визначимо основні компоненти цього кластеру:

 1. Підприємства власне індустрії гостинності:
  • Готелі, кемпінги та інші заклади проживання
  • Ресторани, кафе, бари та інші заклади харчування
  • Центри розваг: виставкові зали, конгрес-центри, спортивні та концертні комплекси тощо
  • Організатори заходів: культурних, спортивних, наукових, ділових (конгреси, виставки тощо), фестивалів
 2. Підприємства, що пов’язані з індустрією гостинності технологічним ланцюжком створення цінності
  • Перевізники
  • Туристичні оператори, екскурсійні компанії
  • Атракції: музеї, природні парки тощо
  • Постачальники сувенірів та іншої «туристичної» продукції
 3. Інші підприємства, пов’язані через побічні ланцюжки створення цінності
  • Стадіони, торговельні центри, театри тощо
  • Служби таксі, міський транспорт тощо
 4. Підприємства, що постачають індустрії гостинності товари та послуги
  • Постачальники спеціальних проектних рішень, будівельних, інжинірингових та інших послуг, меблів, ІТ-рішень тощо
  • Постачальники послуг у сфері маркетингу, управління людськими ресурсами тощо
 5. Підприємства, що створюють власну інфраструктуру кластеру
  • Інформаційні ресурси
  • Науково-дослідницькі установи
  • Освітні заклади
  • Галузеві асоціації та клуби
 6. Державні установи та установи місцевого самоврядування
  • Центральний орган влади
  • Спеціальні державні агенції та установи
  • Органи місцевого самоврядування

Якщо розглянути індустрію гостинності як систему, призначення якої — перетворення потреб гостя на його задоволення, то легко можна виділити та описати основні підсистеми гостинності. Ось вони:

 • матеріально-технічна база (будь-якого підприємства галузі і публічних просторів);
 • природний комплекс країни;
 • інфраструктура: якість умов перебування на території «хазяїна», сполучення з дестинаціями ззовні (сполучення України та окремих регіонів з міжнародними дестинаціями), сполучення всередині території (аеропорти, дороги, залізничний та міський транспорт);
 • культурно-історичний комплекс країни;
 • рекреаційна інфраструктура;
 • культура обслуговування (стандарти роботи персоналу в галузі);
 • система забезпечення безпеки гостя і захисту його прав;
 • інформаційна доступність для гостя (покажчики напрямків, атракцій, мова комунікації з гостем, інформаційна підтримка іноземного та внутрішнього туриста тощо).

Спрощено до індустрії гостинності можна віднести все що люди «споживають» «не свого» та/або тимчасово: живуть не вдома, подорожують не особистим транспортом, розважаються, здобувають освіту, самовиражаються, відпочивають у спеціально організованих просторах.

 

Мы разрешаем использовать контент этого сайта, при указании ссылки, в качестве первоисточника.

Комментарии к статье

 1. 8-1

  In the actual United States, the actual Netherlands along with Turkey, the actual Court rejected the actual claim that «UGG» argument for the actual generic name merchandise, maintaining the actual «UGG» brand trademark as a new single effectiveness Chinese court in counterfeit «UGG» registered trademark of civil along with criminal cases also made ​​the same decision.
  ugg australia 79 mercer street http://lydadesigns.com/ugg15923.html
  ugg australia 79 mercer street

 2. 8-2

  Genuine UGG boots price will be quite high, nevertheless their work will be more reasonable, for the actual protection of the actual foot will be fairly satisfactory. As well as cheap imitations exist more problems.

 3. 8-3

  Genuine UGG boots price is very high, yet their work is more reasonable, for the actual protection of the actual foot is comparatively satisfactory. Along with cheap imitations exist more problems.

 4. 8-4

  Genuine UGG boots price can be very high, yet their work can be more reasonable, for your protection of your foot can be reasonably satisfactory. As well as cheap imitations exist more problems.
  ugg australia retur http://focusedoncomedy.net/logs/logs.php?a=ugg1663.html

 5. 8-5

  傾斜の最初からギアを最軽にして、平均時速kmでのぼったら、なんと、のぼれてしまいました。で、下りは勾配が急な方から降りたのですが、これがなんとも???。どうにかこうにか無事に降りることができましたが、サスペンションとやや太いタイヤのおかげじゃないかと思っています。で、質問なのですが。ロードのタイヤってダウンヒルでグリップするのですか?特に車体を傾けた時。タイヤのサイドと呼べる部分がほとんどないように思うのですが???。投稿日時通報するブックマーク はてなヤフーBussurldeliciousメールで紹介質問者が選んだベストアンサー回答No Bong安物タイヤだとわかりませんが、チューブラーではなくクリンチャーでも中級グレード(本円程度)以上のタイヤなら、ペダルを下げていたら地面で擦る程度まではグリップしますよ。
  Moncler モンクレール http://www.technicalinformatics.com/

 6. 8-6

  Форсайт для индустрии гостеприимства Украины: выдержки из отчета — Викиситиномика
  adstyxgzq
  [url=http://www.gbt6bzsljm17146l7l84zo9n16056lf5s.org/]udstyxgzq[/url]
  dstyxgzq http://www.gbt6bzsljm17146l7l84zo9n16056lf5s.org/

 7. 8-7

  Форсайт для индустрии гостеприимства Украины: выдержки из отчета — Викиситиномика
  yoivxjewhz http://www.g355g1okc386us55df9b743yl4e8z7jes.org/
  ayoivxjewhz
  [url=http://www.g355g1okc386us55df9b743yl4e8z7jes.org/]uyoivxjewhz[/url]

 8. 8-8

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this ahead of. So nice to find somebody with some original thoughts on this topic. realy thank you for starting this up. this site is something that’s required on the internet, a person having a little originality. useful job for bringing some thing new to the web!
  isabel marant sneakers

 9. 8-9

  I do not know if it’s just me or if everybody else encountering issues with your website. It looks like some of the written text within your content are running off the screen. Can somebody else please provide feedback and let me know if this is happening to them too? This might be a problem with my internet browser because I’ve had this happen previously. Kudos

 10. 8-10

  Good write-up, I am regular visitor of one’s blog, maintain up the nice operate, and It is going to be a regular visitor for a lengthy time.
  bottesuggbutton.fr

 11. 8-11

  I like this website very much, Its a real nice berth to read and find information. «No one wants advice — only corroboration.» by John Steinbeck.
  adidas stan smith

 12. 8-12

  Thanks for your interesting article. Other thing is that mesothelioma cancer is generally brought on by the inhalation of fibers from asbestos, which is a carcinogenic material. Its commonly noticed among individuals in the construction industry who have long contact with asbestos. It is also caused by living in asbestos protected buildings for long periods of time, Your age plays a crucial role, and some folks are more vulnerable towards the risk than others.
  モンクレール ダウン 一覧

 13. 8-13

  Le tissu léger ultra et le bas-remplissage minimum intérieur fait de ceux-ci les vestes parfaits pour les voyageurs dans les demi-saisons, tels que de septembre à novembre. Les vestes parfaitement à l’intérieur de tout petits bagages et, une fois que vous tirez sur eux, doivent à quelques minutes à se remettre en forme. Cette ligne dans disponibles dans des couleurs nouvelles et élégants qui vont des traditionnels rouges et bleus aux couleurs « pastel » comme l’aqua et géranium, comme bien «Topaz», glace, algues et boue plus innovantes.
  http://www.cd35-triathlon.fr

 14. 8-14

  This sense of acceptance creates a deep feeling of nurturance and safety. (Lightning-made Waves in Earth Atmosphere Leak Into Space)The tallest waterfall on Baltimore Ravens jersey store is not Angel Falls, but a 2. Unique Feature of Primera’s Bravo IIBravo II is the easiest to use and most advanced CD/DVD publishing Baltimore Ravens jerseys shop ever. The frantic pace of the season could also make for more injury concerns. Not forgetting about the food, some of the mouth-watery eatables like: — Gnocchi alla Sorrentina, the artichoke or aubergines parmigiana, the Pastiera, etc.
  Tom Brady Jersey Shop

 15. 8-15

  Be sure that you have the ability to access your account online, 24 hours a day, 7 days a week. Not including the tail, they are between 11. It also boosts the commitment from the person gettin . The authentic Baltimore Ravens jerseys has had a good run so far this year, with the S 50 nfl jerseys 0 gaining 17. Expanding far beyond print publishing, GENTOSHA COMICS engages in the Baltimore Ravens jersey store of multi-platforms such as digital, film, and merchandise, and extends beyond the borders of Japan.
  Authentic Indianapolis Colts Jerseys

 16. 8-16

  good articles

 17.  
 1.  
У вас есть мнение? Оставьте свой комментарий: